Od našich zaměstnanců

 

 

V této sekci můžete najít všechno možné ( i nemožné ), co vytvořili naši zaměstnanci

_______________________________________________________________________________________

 

VELKÝ PRŮVODCE HROU:

 

POPIS: Jelikož mnozí z nás ještě dobře nepochopili celkový systém hry, tak jsem se rozhodl udělat velký průvodce hrou GTS!! Část je převzata od rumunského fóra, od autora "robotel", kterou jsem přeložil. Přeji Vám příjemné počteníčko.

 

AUTOR: Adam Fojtík ( morrelo - ředitel Světa GTS ) a "robotel"

 

ROZDĚLENÍ:

1. Gameplay

2. Transport nákladů

3. Každodenní život v GTS

4. Vylepšení Vašeho trucku

5. Rozjetí vlastní firmy

 

PRŮVODCE:

 

1. GAMEPLAY:

Začnete hru jako zaměstnanec nákladní dopravní společnosti, dle vašeho výběru. Poté Vám bude přidělen truck třídy C a dostanete instrukce, co dělat dále. Pokaždé, když skončí Vaše cesta s nákladem, Vám automaticky Váš zaměstnavatel přiřadí novou zakázku ( stejně, jako v reálném životě ). Ve hře můžete později dostat příležitost ke změně svého zaměstnavatele, který může zlepšit Vaše pracovní podmínky, ale obecně se moc nezlepší.

Zatímco zaměstnanost má rozhodně své výhody ( např. placené výdaje ), tak není třeba se zatěžovat dodatečným plánováním. Truck zdarma je ale jen výchozím bodem, takže jakmile získáte počáteční kapitál, kupte si vlastní truck a vydejte se na ničím nerušené cesty a rabování konkurence. ;)

Jakmile si tedy koupíte vlastní tahač ( za cca 11 000 € ), stanete se nezávislým řidičem, který bude činit vlastní jmění v přepravním světě. Postavit se na nohy bude trvat nějakou tu dobu, ale bude to stát za to!

Postupně se chystáte na nezávisle otevřenou, zcela novou dimenzi. Budete mít možnost koupě garáží po celé zemi, naplnit je nákladní automobily a dokonce založit vlastní přepravní společnost!! Jak budete růst a expandovat, budete přitahovat více a více logistických podniků, které chtějí pracovat s vámi. Časem se můžete stát největší přepravní společností v Německu, ale také můžete hned na začátku zkrachovat. To záleží jen na Vás.

 

......................................................................

 

2. TRANSPORT NÁKLADŮ:

Budete vydělávat peníze převážením nákladů. Jedno dodání je prostě jen práce. Pokud si chcete vzít náklad, najděte ''Cargo terminál'' z ''Markeru'', poté ''Nabídka práce'', přijedete na značku a zastavíte. Nabídka ''Vyjednat dodávky'' se pak sama objeví. 

Jako zaměstnanec si nebudete moct vybrat zakázku. Vždy se Vám jedna automaticky přidělí. 

''Cargo terminál'' může být buď výchozí bod, kde si můžete přijmout nová pracovní místa nebo cílové místo určení, na které budete dodávat své zboží. Každý sklad patří k jedné logistické společnosti. Některé společnosti mohou získat zboží ( např. Kaarfor, SellPlan ), jiná je zase dodavatel i příjemce zboží. Žádná společnost není čistě jen dodavatel. To znamená, že budete moci pracovat v každém ''Cargo terminálu'' ve hře, ale můžou přijmout práci jen v některém z nich.

 

- PŘIJETÍ DO PRÁCE:

 

Pokud se stanete nezávislým řidičem, budete si moct vybrat z dostupných pracovních nabídek. 

Jakmile se dostanete k jednacímu stolu ( nabídka práce na obrazovce je šipka u vjezdu do firmy ), tak si budete muset vybrat pouze náklad ze seznamu na pravé polovině obrazovky. Ceny nabídek jsou pevné, nelze za ně smlouvat, jelikož jsou založeny na vzdálenosti, kterou budete muset ujet. 

Každá práce má jinou naléhavost stavu, která říká: Naléhavost je podmínka, která určuje dobu trvání zaměstnání na dodávky oken. To je časové rozpětí, kde si můžete vybrat místo skladu. Zjednodušeně řečeno: Čím déle okna povezete, tím méňe peněz za to dostanete.

 

Naléhavost je zastoupena těmito ikonami:

 

Normální - dvě hodiny na doručení zásilky

Pokročilý - jedna hodina na doručení zásilky 

Těžký - jen půl hodiny na doručení zásilky

 

Jako zaměstnanec budete čelit pouze zásilkám s ohledem na naléhavost stupně "Normální". Jako nezávislý řidič dostanete šanci na složitější zakázky. 

Pečlivě zvažte své schopnosti, i když možná budete chtít spíše upgradovat truck než budete čelit výzvám zásilek ''Těžším''. 

Náklady jsou rovněž zařazeny do několika tříd ADR ( Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí po silnici ). Hra používá zjednodušený systém třídění, jako nebezpečné náklady:

 

Třída 3. - Látky představující nízké riziko ( např. nafta, benzín ) 

Třída 2. - Látky, které představují střední nebezpečí ( např. kyseliny, chemické látky ) 

Třída 1. - Látky, které představují vysoké nebezpečí ( např. hořlavé nebo chemické látky ) 

 

Přeprava nebezpečných věcí vyžaduje zkušenější řidiče a nabízí lepší výplaty. Nicméně budete muset nejprve získat drahou ADR licenci -   osvědčení o povolení k přepravě takového zboží ( existuje vždy jiný certifikát pro každou ADR třídu ). Pokud nemáte vlastní certifikát, tak máte možnost získat kliknutím na vyhrazené zboží zásilku, která není nebezpečná ( např. hnůj ). 

Po přijetí zaměstnání stiskem tlačítka "Accept Cargo" bude čas připojit přívěs. Obvykle bude umístěn těsně před vámi a bude označen animovanou šipkou, směřující shora dolů. Chcete-li připojit návěs, musíte zacouvat před předek návěsu, aby jste ho mohli zapojit. Dostanete zprávu, ve které Vám budou psát, co máte zmáčknout, aby se návěs připojil.

Poznámka: Zacouvání pod návěs je pro někoho obtížný úkol a tak zkuste pár jiných kamer. Nejjednodušší je pohled ze shora dolů, přímo na střechu kabiny řidiče. Zato nejtěžší je pohled z kabiny řidiče, když se máte koukat do zrcátek. Pohled do zrcátek je opravdu velmi reálný!!!


- NÁKLAD K DORUČENÍ:

 

Tím, že přijmete práci se zavazujete k dodání nákladu bez poškození a včas. Na panelu ''Consult info Job'' je vidět mapa Německa a tam uvidíte červeně vyznačenou trasu, kudy máte jet.

Nezapomeňte zkontrolovat údaje v ''Job panelu'', kolik času máte do konce své lhůty. Pokud indikátor dosáhne konce, bude už pozdě a Vy budete potrestáni tím, že sníží váš plat až o 50%. Jakmile jste dosáhli výkladního skladiště, budete muset obrátit svůj přívěs do průhledného červeného pole. Když jste jste úspěšně zaparkovali, dojde Vám zpráva s nabídkou, aby jste odpojili Váš návěs. 

Dokončili jste svou práci a dostanete svou odměnu a také některé ''Pověstní body''. Jako zaměstnanec Vám bude vyplacen pouze podíl na zisku - to je skromné procento z celkového množství peněz, svého zaměstnavatele. Nicméně, Vaše výdaje na pohonné hmoty, opravy poškození a tísňová volání budou plně pokryty od Vašeho zaměstnavatele. Jako nezávislý ovladač dostanete celou částku, ale všechny náklady spojené z Vaší cesty budou muset být zaplaceny z Vaší kapsy!!! Pověst bude zvýšena a založena na dálce, kterou jste ujeli. Poškození nákladu nebo doručení nákladu po předepsaném termínu sníží Vaší finanční odměnu a pověst. Dopravní přestupky sníží Vaší pověst ještě více.


- ZRUŠENÍ PRÁCE:

 

Pokud jste nezávislý řidič, můžete si vybrat, aby jste dostal novou práci dříve, než bude ve vaší současné práci zakázka řádně doručena. V tomto případě budete za to, že jste opustil současnou práci peněžně penalizováni. Budete muset zaplatit úhradu a Vaše pověst bude velice poškozena!

Neexistuje ovšem možnost zrušit svou současnou práci, když jste zaměstnáni pod jakoukoliv firmou.

 

......................................................................

 

3. KAŽDODENNÍ ŽIVOT V GTS:

- HERNÍ ČAS:

 
German Truck Simulator má svůj vlastní cyklus času, který probíhá podstatně rychleji než v reálném čase. Rovněž se čas v kompresním poměru liší v závislosti na tom, zda jedete ve městě nebo mimo město. O reálném času mluvíme pouze při délce hraní :)

- ZÁKLADNÍ PRAVIDLA SILNIČNÍHO PROVOZU VE HŘE:

 
 
Měli byste poslouchat všechna pravidla silničního provozu:

1. - Nebourejte do jakýkoliv jedoucích či zaparkovaných vozidel. 
2. - Respektujte červená světla na semaforech. 
3. - Nejezděte ve špatném směru. 
4. - Pozor na omezení rychlosti, zejména 50 km / h ve městech a 90 km / h na dálnicích. 
5. - Mějte v noci rozsvícená světla
, stejně jako ostatní vozidla. 
6. - Zastavte, když jste unavení. Nemůžete jezdit více než 11 hodin v kuse bez odpočinku.


Při porušování dopravních předpisů budete potrestán pokutou. O případné pokutě bute informováni hned na on-screenu ve hře.
Dopravní přestupky budou mít také za následek snížení vaší pověsti, která taktéž výrazné sníží váš pokrok ve hře. Pokuta bude vyplacena automaticky po dokončení zásilky. Takže pokud chcete prosperovat, buďte opatrní. 

- MÍSTO NA ODPOČINEK:

 
Měli byste si odpočinout od jízdy po každých 11 hodinách herního času, jinak zažijte stmívající efekty, započne mikrospánek a můžete dostat pokutu za porušení předpisů. Stačí si čas od času zkontrolovat váš měřič unavenosti vpravo nahoře obrazovky a pokud budete upozorněni, urychleně si najděte nějaké místo k odpočinku. Taková místa lze nalézt na jakékoliv čerpací stanici, u hotelu, u služeb nebo u nakládací rampy.

- DOPLŇOVÁNÍ PALIVA:


Jakmile budete jezdit dlouhé cesty, čas od času budete muset zastavit a natankovat. Sledujte palivoměr a když to klesne příliš nízko, co nejdříve zajedťe na nejbližší čerpací stanici. Buďte ostražití, protože ikdyž čerpacích stanice jsou na mapě velmi četné, pokud zrovna nemáte na cestě benzinu, můžete skončit s prázdnou nádrží uprostřed ničeho. Nebojte se, když už se to stane, nemusíte dělat všechno od začátku, ale stačí zavolat na službu SOS ze svého notebooku, která ovšem ale není zrovna levná.

- POŠKOZENÍ, OPRAVY:


Pokud do čehokoliv narazíte, váš kamion bude imaginárně poškozen a i váš náklad se může poškodit. Ikdyž nemůžete opravit náklad, jste stále schopni opravit váš vůz. V každém městě je opravna, ve které si za určitou částku, podle míry poškození, můžete kompletně opravit celý truck. Pamatujte však, že váš zaměstnavatel bude vaše výdaje pokrýkovat, ale jakmile budete jezdit na vlastní pěst, zaplatíte si to sami. Pokud váš truck bude poškozen příliš hodně a nechcete/nemáte na to si jej opravit, projeví se to na vlastnostech trucku - ten bude pomalejší a bude se obtížměji řídit.

- KONEC HRY:


Hru lze hrát donekonečna, není velkého finále, kde si bude moci tvrdit, že jsem vyhrál, není tam žádná pozoruhodná vítězství stavu. Pokud jste se konkurzu vaše firma ztratit hru, budete se volně pohybovat po celém herním světě na neurčito. Nicméně, existuje několik kritérií, která naznačují, váš postup ve hře - váš pokrok prostřednictvím pověst úrovních, a tím rozšiřuje společnost do všech německých měst, nebo získat přístup do všech logistických firem ve hře. Každý z nich lze považovat za vítězství v jeho vlastní pravý.

 

......................................................................


4. VYLEPŠENÍ VAŠEHO TRUCKU:

Jako zaměstnanci vám bude společností přidělen truck, který vám však nebude dovoleno upgradovat. Když budete jezdit s vlastní firmou, budete si moci koupit vlastní truck včetně upgradu na něj.


- KOUPĚ NOVÉHO TRUCKU:

Chcete-li koupit nový vůz budete muset jít k prodejci trucku a uvidíte co vám nabízí. Nicméně si na prvním místě budete muset zjistit jeho umístění na mapě. Na začátku hry nebudete vědět, kde jsou umístěny některé z prodejen kamionů, i když téměř každé město bude mít tvar jen jeden. Na svých cestách hledejte animovanou značku s otazníkem. Vidíte-li ji, přejedete ji a značka se změní na tvar kamionu. Od tohoto okamžiku si budete na tomto místě moci koupit truck. Značka bude také zobrazena na mapě. Tímto způsobem můžete postupně objevit všechny prodejny na mapě.

- SHOWROOM:

Aktivací značky si budete moci zobrazit trucky, které jsou k dispozici pro nákup. Ujistěte se, že přijde během otevírací doby - v pracovní dny mezi 8:00 a 18:00 - jinak nebudete moci dovnitř a váš výběr trucku bude omezen pouze na malé prodejny, které se specializují pouze na určitě značky a třídy a nikdy nenabídnou více než několik málo vozidel najednou. Také cena nákladních automobilů se značně liší podle třídy - zprvu budou pro vás dostupné pouze trucky třídy C, ale později dáte pravděpodobně přednost silnějším, luxusnějším a dražším třídám trucků. Než začnete kupovat truck, měli byste vědět, že pokud nemáte garáž, budete moci vlastnit pouze jeden náklaďák. Můžete samozřejmě vyměnit stávající vůz za nový, pokud si to můžete dovolit a dostanete také obchod-body za použité vozidlo. Později, když jste získali jednu nebo více garáží, budete si moci koupit další trucky do vaší garáže a poslat je do autoparku, nebo ještě lépe, je nechat vydělávat za vás na silnici tím, že najmete řidiče a necháte ho řídit.

- UPGRADE TRUCKU:

Samozřejmě můžete také váš truck upgradovat na několik úrovní v servisech, které najdete v každém městě.

V nabídce upgradu najdete:

- zvýšení výkonu vašeho motoru

- tuning motoru

- snížení spotřeby paliva

- zlepšení manipulace trucku

- změnu barvy podle vašeho stylu

Všimněte si, že nebude moci provést upgrade, pokud máte truck od svého zaměstnavatele!

......................................................................

 

5. ROZJETÍ VLASTNÍ FIRMY:

Jakmile jste osamoceni, bute si moci založit svou vlastní spolčnost. Koupím garáž, která bude sloužit jako kanceláře a sídlo, najmu řidiče, kteří bude pracovat pro vás a koupím trucky, aby řidiči měli co řídit a vydělávali peníze. Nebudete muset začít nějak rychle, ale bude to trvat hodně dlouho, zorganizovat největší prosperující společnost v Německu. Chcete-li být úspěšný, budete muset expandovat do dalších měst, kde postavíte další pobočky, neustále růst a upgradovat vaše trucky - tím bude vaše firma ještě efektivnější a ziskovější.

- KOUPĚ KANCELÁŘE/ GARÁŽE:


Každá společnost potřebuje kancelář - místo, kde její zaměstnanci mohou sbírat a ukládat svůj majetek. Protože budete pracovat jako řidič, tak i podnikatel, budou vaše úřady sloužit i jako garáže pro nákladní automobily, které vlastníte. Chcete-li si koupit kancelář/garáž, zajeďte do jakéhokoliv města a najedťe na značku s hromadu mincí - ta určuje, že je garáž na prodej. Následně swe zobrazí dialog a pokud máte dosatek peněz, kancelář/garáž je vaše. Poté, co jste si koupili alespoň jednu kancelář/garáž, budete ji moci začít plnit trucky a najímat řidiče. Nově koupená kancelář/garáž se stane vaší malou pobočkou, do které se vejdou pouze dva trucky a dva zaměstnanci. Ve vaší garáži budete moci natankovat a opravit kamiony. To vám dá velkou výhodu a ušetřite nějaké peníze, protože je to levnější o 20% něž u klasických veřejných servisů ve městech.

- VÁŠE KANCELÁŘ/GARÁŽ:


Pro upgrade své kanceláře/garáže otevřete záložku "vedení společnosti" ve vašem notebooku. Klikněte na garáž v otázce na mapě a zvolte "Upgrade" v kontextovém menu, které se objeví. Po zaplacení nákladů, se váše malá kancelář/garáž stane velitelstvým, které bude schopno pojmout až pět zaměstnanců a pět nákladních automobilů. Umožní vám také spravovat svoji firmu přímo z notebooku. Budete si moci najmout řidiče, koupit nákladní auta nebo je přemístit do jiné kanceláře/garáže přímo z Vaší management záložky. Můžete samozřejmě upgradovat jakoukoliv vaši malou kancelář/garáž.

- NÁKUP TRUCKŮ DO SPOLEČNOSTI:


Než začnete najímat řidiče, měli byste se ujistit, že máte dostatek tahačů ve vaší garáži, aby řidiči nečinně neseděli. Řidiči, který nemá kamion a nejezdí, však stále platíte jeho výplatu, takže si na to dávejte pozor. Můžete si koupit trucky do vaší společnosti stejně, jako byste si je kupovali pro sebe - u truck dealera. Samozřejmě budete muset mít volné místo ve vaší garáži jinak budete muset jezdit se stávajícími trucky. Později, když rozšíříte kancelář/garáž na velitelství budete mít možnost koupit trucky prostřednictvím záložky managementu přímo ve vašem notebooku.

- NÁJEM ŘIDIČŮ:


Pokud jste získali sídlo firmy a několik trucků do společnosti, je čas na nájem řidičů, kteří začnou vydělávat peníze. Můžete si najít zaměstnance prostřednictvím agentur, které se nacházejí ve většině měst. Zpočátku budou pro vás na mapě neznáme, takže si je musíte najít pouze tím, že budete hledat animovanou markerů s otazníkem podél silnice. Je to podobné jako objevování truck dealerů. Pokud jej najdete, značka se změní na obrázek zeměkoule a bude taktéž zobrazena na mapě.

- PERSONÁLNÍ AGENTURY:


Personální agentury vám nabídnou výběr z řidičů různých dovedností. Jednohvězdičkový řidič požádá o malý plat, ale bude také generovat pouze malé příjmy a občas poškodí truck nebo náklad. Na druhou stranu pětihvězdičkový řidič bude chtít mnohem vyšší mzdu, ale bude řídit opatrněji a efektivněji. Na začátku se setkáte většinou s řidiči s nižší přepravní schopnosti. Postupem času, jak vaše pověst poroste, budete přitahovat více a více kvalifikovaných zaměstnanců. Poté, co si najmete pár řidičů, budete je muset přiřadit do vaší kanceláře/garáže. Vyberte volný slot v kanceláři/garáži dle vašeho výběru a stiskněte "nájem". Pokud má řidič k dispozici truck ve slotu přímo nad ním, obsadí ho a začne ihned pracovat. Pokud chcete přiřadit jiný vůz řidiči, stačí určitý truck přiřadit přímo nad řidiče. Řidič bude vždy spojen s truckem, který je ve slotu nad ním. Později, když rozšíříte kancelář/garáž na velitelství budete mít možnost najmout řiiče prostřednictvím záložky managementu přímo ve vašem notebooku.

- SPRÁVA VAŠÍ SPOLEČNOSTI:


Vaši řidiči si budou hledat práci sami, pokud mají přiděleny trucky. Nemusíte jim zadávat každou zakázku, to udělají sami. Spíše udržujte pohled nad celkovou efektivitou a prosperitou vaší firmy a čas od času přemýšlejte, jak vylepšit vozový park a zaměstnávejte více kvalifikovaných řidičů, což výrazně zvýší vaše tržby.

_______________________________________________________________________________________ 

 

DALŠÍ VERZE UPOUTÁVKY NA SVĚT GTS!:

 

POPIS: Dokončili jsme pro Vás další verzi upoutávky na Svět GTS!!! Je trochu kratší, ale o to víc výstižnější. Doufám, že se vám bude líbit :)  

 

AUTOR: Tomáš Vítek - necron3000

 

VIDEO:

_______________________________________________________________________________________

Kontakt

Nový web: www.svetsim.funsite.cz